KOSZYK JEST
PUSTY

726 723 722

sklep@globaltrend.pl

Pamiętaj marihuana medyczna nie ma nic wspólnego z narkotykiem

sty31
Czym jest marihuana medyczna

Pamiętaj marihuana medyczna nie ma nic wspólnego z narkotykiem

Marihuana medyczna to wciąż mało popularny w Polsce produkt. W dużej mierze wynika to z faktu, że często jest ona mylona z powszechnie znanym środkiem odurzającym, charakteryzującym się wysoką zawartością substancji o działaniu psychoaktywnym. Tymczasem, marihuana medyczna  nie ma nic wspólnego z narkotykiem. Jest to specjalnie wyhodowana odmiana tej rośliny,  która cechuje się bardzo dużą zawartością CBD, jednocześnie zawierając zaledwie śladowe ilości THC. Oprócz tego, występują w niej także inne substancje, które mają pozytywny wpływ na organizm, takie jak: CBC, CBDa, czy CBG.

 

Czym jest CBD?

 

Jest to kannabidiol pozyskiwany z marihuany medycznej. Najczęściej występuje on w formie oleju lub kapsułek, dlatego zazwyczaj nazywany jest właśnie olejem konopnym, albo olejkiem CBD. Wykazuje on działanie lecznicze, ma silne działanie przeciwzapalne oraz przeciwdrgawkowe, dlatego może być skutecznym lekiem dla osób cierpiących na padaczkę. Według przeprowadzonych  w Stanach Zjednoczonych badań, środek ten jest coraz popularniejszy wśród osób dotkniętych tą chorobą. CBD może odegrać szczególnie dużą rolę w leczeniu najcięższej, lekoopornej postaci padaczki, na którą do dziś nie wynaleziono skutecznego lekarstwa.

 

Wciąż trwają badania nad właściwościami leczniczymi marihuany medycznej, a naukowcy cały czas odkrywają jej kolejne zastosowania. Już dziś wiadomo, że olej konopny może wspomagać leczenie nowotworów, hamując wzrost niektórych komórek rakowych. Łagodzi również wiele objawów psychotycznych.

Mimo to- równolegle z badaniami- trwa, budząca wiele emocji dyskusja na temat etycznych aspektów wykorzystania marihuany w medycynie. Wiele osób argumentuje swój sprzeciw narkotycznym działaniem oleju konopnego. Taka postawa wynika jednak zazwyczaj z zupełnego niezrozumienia i niewiedzy, ponieważ do pozyskiwania CBD  używa się specjalnie w tym celu hodowanych odmian marihuany, cechujących się minimalną zawartością THC, natomiast gotowy produkt, którym jest olej konopny, ma jeszcze niższą, a tym samym zupełnie nieszkodliwą dla organizmu człowieka zawartość tej substancji.  Stawiając na szali wszystkie przytoczone powyżej argumenty, oczywistym wydaje się, że bilans zysków jest zdecydowanie wyższy niż, potencjalnych, nie potwierdzonych niczym, poza kontrowersyjnymi hipotezami strat.

 

 

ZOBACZ TERAZ

sty  31
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl