KOSZYK JEST
PUSTY

726 723 722

sklep@globaltrend.pl

Naturalna pielęgnacja skóry w okresie zimowym

kwi05

Naturalna pielęgnacja skóry w okresie zimowym

Zabiegi pielęgnacyjne powinny zawsze być dopasowane do typu skóry, ale również panującej pory roku, aby zadbać o właściwy stopień nawilżenia. O ile latem można ograniczyć się do stosowania kremów z filtrem, czy dobrze wchłaniających się olejków, tak zimą jest to zdecydowanie trudniejsze. Dobranie naturalnych kosmetyków może stanowić problem, ponieważ muszą one posiadać właściwości chroniące przed popękaniem naczynek, a jednocześnie utrzymać nawilżenie twarzy.

 

Podstawowy składnik zimowej pielęgnacji

Wśród najważniejszych kosmetyków stosowanych zimą należy wyróżnić krem nawilżający. Powinien on w swoim składzie zawierać substancje pozwalające łagodzić podrażnienia skóry od mrozu, ale również zachowujące wystarczający stan wody w organizmie. Naturalne składniki działają zdecydowanie lepiej na skórę, dlatego warto zwrócić uwagę czy krem posiada wosk pszczeli bądź parafinę. Dotyczy to zarówno kremów na dzień, jak i na noc, ponieważ skóra w zimnych okresach wymaga ciągłego nawilżania. W przypadku gdy twarz na co dzień nadmiernie się przetłuszcza lepiej wybrać produkt o lżejszej konsystencji. Nie oznacza to jednak, że jest ona wystarczająco nawilżona i można całkowicie zaprzestać używania jakichkolwiek kosmetyków.

Kosmetyki naturalne do ust

 

To właśnie zimą usta narażone są na największe przesuszenie, które może powodować pękanie naskórka oraz krwotoki. Warto więc zadbać o ich pielęgnacje wybierając kosmetyki naturalne z dużą ilością wosku pszczelego, albo samodzielnie przygotować w domu kojący balsam z miodu. W połączeniu z peelingiem można uzyskać skuteczne nawilżenie ust, bez efektu spierzchnięcia. Należy jednak pamiętać, aby codziennie dbać o właściwą pielęgnację.

 

Kosmetyki naturalne są dostosowane do każdego typu cery tak, by spełnić wszelkie jej potrzeby. Można znaleźć wśród nich zarówno olejki nawilżające, jak i kremy z UV idealnie nadające się na stoki, czy wędrówki pod górach. Decydując się na zakup warto przejrzeć kosmetyki naturalne oferowane przez sklep online, czy drogerie internetowe, gdzie jest zdecydowanie większa dostępność oraz korzystne ceny.

kwi  05
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl