KOSZYK JEST
PUSTY

726 723 722

sklep@globaltrend.pl

Suplementy diety

gru21

Suplementy diety

W okresie późnej jesieni oraz zimy, wiele osób sięga po suplementy diety. Przyjmowanie dodatkowych witamin i minerałów ma wspomagać nasz organizm w walce z otaczającymi nas bakteriami i wirusami wywołującymi wiele chorób. Dlatego, by poprawić kondycję swojego ciała, poszukujemy preparatów, które będą jak najlepiej działały na nasz organizm.

Rodzaje suplementów diety
Dostępne na rynku suplementy diety możemy podzielić na dwie główne grupy. Pierwszą z nich stanowią multiwitaminy, w których składzie są takie mikroskładniki, których zadaniem jest uzupełnienie codziennej dawki wielu zdrowych składników. Drugi rodzaj stanowią środki, które mają w swoim składzie jedną, główną witaminę i ewentualnie dodatki, których zadaniem jest poprawienie działania głównej substancji (np. żelazo lepiej wchłania się w towarzystwie witaminy C). Wiele suplementów diety jest wzbogacone naturalnymi wyciągami. Najczęściej spotykanymi ekstraktami są te z głogu, miłorzębu japońskiego, żeń-szenia oraz czosnku pospolitego. Wszystkie wymienione rośliny posiadają bardzo wiele witamin oraz mikroskładników, które poprawiają funkcjonowanie naszego układu odpornościowego, neurologicznego, kostnego i kardiologicznego. Suplementy diety dostępne są w formie kapsułek i syropów. Niektórzy producenci od niedawna wprowadzają na rynek również żelki i lizaki, które są głównie przeznaczone dla dzieci.

Czy wszyscy powinni przyjmować takie same suplementy?
Pomimo, że każdy człowiek jest zbudowany z tych samych pierwiastków, zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrzebują różnej ilości poszczególnych składników odżywczych. Jest to związane z budową ciała oraz procesami zachodzącymi w poszczególnych organizmach (np. produkcja różnych hormonów, metabolizmem itd.). U każdego mężczyzny z wiekiem zaczyna zmieniać się gospodarka hormonalna, która ma wpływ na przyswajanie substancji. Niekorzystne zmiany przyspiesza stres i nieprawidłowe odżywianie. Oprócz witamin (C, A, E) i minerałów, panowie często przyjmują suplementy diety dla mężczyzn zwiększające skuteczność treningów i wspomagające budowę tkanek mięśniowych i regenerację organizmu. Preparaty dla pań najczęściej mają wspomagać ich piękny wygląd (kondycję włosów, skóry i paznokci). Suplementy diety dla kobiet zawierają znacznie większe dawki witamin z grupy B, żelaza (na które zapotrzebowanie rośnie ze względu na przebieg cyklu miesiączkowego) oraz substancji antyoksydacyjnych.

Suplementy mogą wzbogacać dietę, jednak nie powinny stanowić głównego źródła witamin. Zawarte w nich dawki składników są bezpieczne, ale za słabe by stanowić podstawę leczenia niektórych dolegliwości, dlatego jeżeli podejrzewamy większe niedobory witamin, powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

gru  21
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl